چنل منیجر؛ کار آسان‌تر درآمد بیشتر
چنل منیجر؛ کار آسان‌تر درآمد بیشتر

یکی از تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته‌ای که به کمک هتل و اژانس‌ها امده چنل منیجراست این پلتفرم با نحوه کارکرد اسان و سریع خود گامی مثبت در صنعت هتلداری محسوب می‌شود

قوانین کنسلی هتل‌ها
قوانین کنسلی هتل‌ها

بدیهی است که گاهی اوقات اوضاع طبق برنامه پیش نرود و مجبور به لغو رزرو هتل یا حتی بلیت سفر خود شویم.در این صورت با قوانین متفاوتی رو به رو می‌شویم زیرا هر هتل سیاست کنسلی مخصوص به خود را دارد به این صورت که حتی در برخی هتل‌ها تغییر تاریخ رزرو هم به معنای کنسلی است و باید جریمه پرداخت شود.

چگونه از اتلاف وقت کارمندان رزرواسیون جلوگیری کنیم؟
چگونه از اتلاف وقت کارمندان رزرواسیون جلوگیری کنیم؟

زمانی که موجودی آنلاین شما به سیستم رزرو متصل نیست، رزروهای آنلاین باید به صورت دستی در سیستم شما وارد شوند و سپس در کانال های دیگر به روز شوند. هرچه رزروهای بیشتری از طریق این کانال‌ها انجام شود، بار اداری و مشغله‌ی رزرواسیون بیشتر می‌شود و احتمال رزرو بیشتر از ظرفیت افزایش میابد.

نکات مهمی که در استفاده از یک چنل منیجر باید به آن توجه کنیم!
نکات مهمی که در استفاده از یک چنل منیجر باید به آن توجه کنیم!

چنل منیجر به عنوان ابزاری برای پشتیبانی از کار روزانه یک مدیر هتل ضروری است. با این حال، برای مدیریت مؤثر رزروها و درآمدها، هتل باید چنل منیجری پیدا کند که بتواند در راستای رسیدن به اهداف هتل آن را همراهی کند.در ابتدا باید توجه کنیم سیستمی که از آن استفاده می‌کنیم چه امکانات ویژه و متفاوتی از دیگر سیستم‌های موجود در بازار دارد که می‌تواند مشکلات زمان، هزینه و مدیریت را در کسب و کار ما را حل کند .

سیستم رزرواسیون مرکزی و نرم‌افزار مدیریت هتلداری
سیستم رزرواسیون مرکزی و نرم‌افزار مدیریت هتلداری

سیستم مدیریت اموال (property management system)PMSکه با عنوان نرم‌افزار مدیریت هتلداری شناخته می‌شود، یک نرم‌افزار هتلداری است که در صنعت گردشگری بسیار کاربرد دارد. این سیستم‌ها در واقع نرم‌افزارهای کامپیوتری هستند که روش‌های کاغذی و سنتی که بسیار وقت‌گیر و ناکارآمد بودند را حذف کرده و فرایند مدیریت اقامتگاه‌ها را بسیار آسان‌تر کرده‌اند و این سیستم‌ها توسط نیروی رزرواسیون هتل مدیریت می‌شوند و استفاده از آنها بسیار آسان و کم هزینه است.

چه زمانی باید از چنل منیجر استفاده کنیم؟
چه زمانی باید از چنل منیجر استفاده کنیم؟

چنل منیجر یک نرم افزار مدیریت کانال فروش هتل است که به بهبود فروش آنلاین هتل کمک می‌کند و رزرو آنلاین اتاق‌هایتان را برایتان فراهم می‌کند و از آن‌جا که در لحظه عمل می‌کند هیچ‌وقت با رزرو شدن بیش از حد اتاق‌های‌تان رو‌به‎رو نخواهید شد. پس اگر شما هم اتاق‌‌‌‌‌های هتل خود را از طریق آژانس‌‌‌‌‌های مسافرتی آنلاین و وب سایت‌ها به فروش می‌رسانید و نیازمند به روزرسانی مداوم و تنظیم لیست اتاق‌‌‌‌‌هایتان هستید

سیستم رزرواسیون مرکزی (CRS) چیست؟
سیستم رزرواسیون مرکزی (CRS) چیست؟

سیستم رزرواسیون مرکزی در صنعت هتلداری یک‌ نرم افزار مدیریت رزرو است که به شما این امکان را می‌دهد ظرفیت اتاق‌ها و نرخ‌ها را در زمان واقعی مدیریت کنید تا هتل شما بتواند رزروها و فرآیندهای مرتبط را به شیوه‌ای کارآمدتر مدیریت کند.

چگونه یک چنل منیجر عالی برای هتل خود انتخاب کنیم؟
چگونه یک چنل منیجر عالی برای هتل خود انتخاب کنیم؟

چنل منیجر یک نرم افزار جامع و کامل است. این نرم افزار یا شبکه هوشمند برای دریافت اطلاعات هتل کمک بسیار خوبی می باشد. زیرا همه ی اطلاعات مربوط به رزرو اتاق ها و خدماتی که در هتل ارائه می شود را در اختیار مشتریان قرار می دهد و به صورت لحظه ای در حال بروزرسانی است.

چنل منیجر چگونه کار می کند؟
چنل منیجر چگونه کار می کند؟

این سیستم اطلاعات اتاق ها، خدمات و امکانات هتل را دریافت می کند و آن را از طریق سایر شبکه های اطلاع رسانی مانند آژانس های مسافرتی و هتل های دیگر در اختیار مشتریان قرار میدهد.

تامین کننده هتل داخلی
تامین کننده هتل داخلی

چنل منیجر و تامین کننده هتل داخلی می‌توانند ارتباط مستقیمی با یکدیگر داشته باشند. در صفحات مختلف سایت درباره چنل‌منیجر، اهمیت آن و وی هتل مقاله‌های متعددی نوشته شده‌است. اگر بخواهیم در این مطلب تعریفی از تامین کننده هتل داخلی داشته باشیم، باید به فرد یا مجموعه‌ای اشاره کنیم که قیمت گذاری اتاق‌های هتل را بر عهده دارد. وقتی نرخ و قیمت تعیین شده برای اتاق‌ها میزان مناسبی داشته باشد، علاوه بر اینکه هتل می‌تواند به میزان زیادی رزرو اتاق‌های خود را افزایش دهد، آژانس‌ها و سایر هتل ها را نیز به سوی خود خواهد کشاند. در منابع ذکر شده است نرخ هتل یعنی هزینه و پولی که برای اسکان یک شب بابت یکی از اتاق های هتل پرداخت می‌شود.